HİZMET ŞARTLARI VE HİZMET KOŞULLARI

 

Yeni Siparişim Ne Zaman Hazırlanmaya Başlar?
Değişim talep ettiğiniz ürününüzün; tarafımıza ulaştıktan sonra inceleme birimi tarafından değişim şartlarına uygunluğu kontrol edilir. Talebiniz 7 iş günü içerisinde, faturanız veya irsaliye makbuzunuz ile birlikte onaylandıktan sonra işleme alınır.
Değişmesini İstediğim Ürünleri Hangi Adrese Göndereceğim?
Gönderi adresimiz:
Alıcı Adı: KURAL OTOMATİK KAPI İNŞ. TURZ. GIDA İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Adres: Güngören mah. Turgut Özal Bulvarı Zerdali sok. No: 5 Daire: 5  Taşdelen/Çekmeköy/İSTANBUL
Değişim Ürünlerini Gönderirken Kargo Masraflarını Ben Mi Ödeyeceğim?
Değişim gönderilerinizin kargo masrafları tarafınıza aittir. Değişim için yönlendirilen ekip ürününüzün söküm işlemini gerçekleştirmektedir.

Unutmayın !
İade veya değişim taleplerinizin geçerli ve eksiksiz olabilmesi için ürünleriniz ile birlikte mutlaka faturanız yada irsaliye makbuzunuzun olması gerekmektedir.
İADE VE DEĞİŞİM SÜRECİ

İADE
Ürünümü Ne Kadar Sürede İade Edebilirim?
Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
Ürünümü Nasıl İade Edebilirim?
İade talebinizi 3 farklı yöntemle kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
info@kapiotomasyon.com.tr adresine fatura fotokopinizi ve iletişim bilgilerinizi bırakarak.
0216 6390158 nolu telefonumuzdan bizlere bildirerek.
Fatura ve iade talep ettiğinizi belirtir imzalı antetli kağıdınızı  0216 6390157 nolu telefonumuza fakslayarak.
İade Ücretimi Ne Zaman Geri Alabilirim?
Ücret iadesini talep ettiğiniz ürününüzün, tarafımıza ulaştıktan sonra inceleme birimi tarafından iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
İade talebiniz faturanız veya irsaliye makbuzunuz ile birlikte onaylandıktan sonra ürününüz sadece size özel hazırlanmış olması ve sadece hurda değeri olacağı için fatura tutarınızın ½’si hesabınıza 7 iş günü içinde transfer edilir.
İadeniz; ödemenizi gerçekleştirdiğiniz ödeme türünde yapılır. Taksitli ödemelerinizde ise; geri ödemeler bankalar tarafından taksitlendirilerek yapılmaktadır.

İademi Hangi Adrese Göndereceğim?
Gönderi adresimiz:
Alıcı Adı: KURAL OTOMATİK KAPI İNŞ. TURZ. GIDA İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Adres: Güngören mah. Turgut Özal Bulvarı Zerdali sok. No: 5 Daire: 5  Taşdelen/Çekmeköy/İSTANBUL

İadede Kargo Masraflarını Ben Mi Ödeyeceğim?
İade ürünleriniz kargo ve söküm masrafları tarafımıza aittir.
Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?
Özel boyalı (Standard renkler dışında kalan) ürünler müşteriye özel projelendirildiği ve onay alındığı için iade edilmemektedir.

 

DEĞİŞİM
Ürünümü Ne Kadar Sürede Değiştirebilirim?
Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.

Ürünümü Nasıl Değiştirebilirim?
Değişim talebinizi 3 adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
info@kapiotomasyon.com.tr adresine fatura fotokopinizi ve iletişim bilgilerinizi bırakarak.
0216 6390158 nolu telefonumuzdan bizlere bildirerek,
Fatura ve iade talep ettiğinizi belirtir imzalı antetli kağıdınızı  0216 6390157 nolu telefonumuza fakslayarak.

Hangi Ürünlerde Değişim Yapamıyorum?
Özel boyalı (Standard renkler dışında kalan) ürünler müşteriye özel projelendirildiği ve onay alındığı için değişimde fark ücreti çıkabilmektedir.

 

Garanti ve Onarım

Aluminyum paletler 5 yıl, galvaniz paletler 2 yıl garanti kapsamındadır.
Tüp motorlar 5 yıl koşulsuz garanti kapsamında olup bu süre santral motorlarda 2 yıldır.
Tüm kepenkler işçilik ve montaj hatalarına karşı 2 yıl garantilidir.
Garanti süresi içinde KURAL OTOMATİK KAPI İNŞ. TURZ. GIDA İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. arıza ve teknik servisi dışında kapılara müdahale edilmesi garantiyi geçersiz kılar. Bu durumda servis hizmeti standart tarife ve değişen parçaya göre ücretlendirilir. Verilen hizmet ile değişmesi gereken motor ve parçaları fatura edilir.
Kullanım hatalarından ve “Garanti Kapsamını Geçersiz Kılan Etkenler”den dolayı meydana gelecek arızalar garanti kapsamı dışındadır.
Kumandalar, alıcı-verici devreler ve UPS’ler; su, yağmur, rutubet, tuşlara ve kumandanın kendisine aşırı güç uygulanması, düşme-kırılma, ağır nesnelerin altında basınca maruz kalma gibi kullanıcı kaynaklı hatalarda garanti kapsamı dışındadır.
UPS aküleri 1 yıl garantilidir. Periyodik kontrolleri müşteri tarafından yapılmalıdır.
Otomatik kapı sistemlerinde oluşabilecek garanti kapsamını geçersiz kılan etkenler, fiziksel darbe, çarpma, olumsuz hava koşulları, sıvı teması ve elektrik problemlerine karşı garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Garanti Kapsamını Geçersiz Kılan Etkenler

Düzensiz şebeke akımı veya jeneratör sisteminden kaynaklanan sorunlar.
Ürünün darbe alması.(Araba, araç vs tarafından)
Hırsız zorlaması vb.
Cam kapı gibi kapanmaya engel olacak nesnelerin üzerine indirme.

Otomatik Kepenginiz Açılmıyorsa Lütfen Aşağıdaki Kontrolleri Yapınız:
Kepenginizin kumandaları çalışıyor mu? Düğmelere bastığınızda ışık yanıyor mu? Aksi halde kumandanızın pilini değiştiriniz.
Kepengin bağlı olduğu şalter açık konumda mı? Uzun süre kapalı kalması durumunda UPS aküleriniz bitmiş olabilir.
Kumandalarınız istikrarsız çalışıyorsa kullanılan kumandaları kontrol edin, firmamız dışında anahtarcılarda kopyalanan kumandalar Rolling Code (Değişken kodlu kepenk kumanda sistemi)  kepenk kumanda sistemine takılıyor olabilir. Ayrıca bu kumandalar alıcı-verici sistemin tamamını kullanılamaz hale getirebilir.
Otomatik Kepenkler için tasarlanmış olan Offline UPS sistemlerinden maksimum verimi alabilmeniz ve elektrik kesintilerinde otomatik kepenklerinizi problemsiz kullanabilmeniz için ayda bir kez şalteri kapatarak UPS enerjisiyle indirmeyi deneyiniz; şebeke elektriği yokken UPS enerjisi yetersiz geliyorsa akülerinizi değiştirmeniz gerekmektedir.

 

GARANTİ KAPSAM ve HİZMET ŞARTLARI

3.a-2) Arıza gerçekleşmesi haline; Arıza tespit sonrasında Alıcı’nın montaj hatası  veya dış etkenlerden kaynaklanmayan hatalar 2 yıl firmamız garantisindedir.

3.b-Alcının Yükümlülükleri:

Alıcı ürünü montaj ehliyetli (elektrik sertifikası’a sahip )  birine yaptırmak yada kendisi montaj bilgi ve ehliyetine sahip olmak zorundadır.  Aksi takdirde oluşabilecek maddi manevi tüm zararlar alıcıya aittir.

3.b-1) Alıcı ürünü montaj ettikten sonra her türlü maddi manevi sorumluluğu kabul etmiş sayılır, elektronik ürünlerin arızalanması bozulması vs. den kaynaklanan her türlü maddi manevi kazalar ve sorunlar vs Alıcı’nın sorumluluğu altındadır.  Kullanılacak ürünler araç geçişleri için kullanılan garaj, yol vs için üretilmiştir,  kesinlikle yaya giriş kapılarında yada yayaların giriş yaptığı kapı yol vs de kullanılmamalıdır. Bu tip kullanımlardan doğacak sorunlar ve kaza’lar Alıcı’nın sorumluluğu altındadır.

3.b-2)  Alıcı ürünü montajlı olarak sattığı müşterisine her türlü güvenlik bilgilendirmesini, acil durumlarda önlem alınması hakkında bilgileri bildirmek zorundadır. Bildirmediği durumlardan kaynaklanan oluşabilecek her türlü maddi manevi sorunlar Alıcı’ya aittir. Arıza durumlarında ürünü çalıştırmamalı ,arızalı ürün ve diğer bileşenleri bize iletmekle ve gerekli kontrollerin yapılmasını beklemekle yükümlüdür.

3.b-3)  Alıcı ürünü montajlı olarak sattığı müşterisine 2 yıl yerinde servis garantisi vermekle yükümlüdür. Ürün Alıcı’ya satıldığından itibaren yerinde servis garantisi ve ulaşım giderleri Alıcı tarafından karşılanacaktır.

3.b-4)  Arızalanan ürünün yada bileşenin tamir edildikten yada değiştirildikten sonraki kontrol süreci ve bu sürecin givenli bir şekilde izlenmesi ve oluşabilecek her türlü maddi manevi sorumluluk Alıcı’ya aittir.

3.b-5)  Kendiliğinden otomatik kapanma özelliği olan ürünlerin “Otomatik kapanma özelliğinin” aktif hâle getirilmesi , bu özellikten dolayı veya başka bir bileşenin arızalanmasından dolayı oluşabilecek her türlü maddi manevi kaza ve zararlar Alıcı’nın sorumluluğu altındadır.

3.b-6)  Montajı yapılan ürünün kablolamasında oluşabilecek her türlü maddi manevi kaza ve zararlar Alıcı’ya aittir. Bu durumdan kaynaklanan arızalı parçalar garanti kapsamı içersinde değildir.

3.b-7)  Sözleşmede hükmü bulunmayan her türlü kaza maddi manevi hasarlar Alıcı’nın sorumluluğu altındadır. Belli periyodlar ile ürünlerin çalışabilirliğinin test edilmesi , gerekli durumlarda yenisini ile değişmesinin talep edilmesi ve güvenlik tebdirlerinin alınması , ürünlerin bakımının yapılması Alıcı’nın sorumluluğundadır .

3.b-8)  Ürün arıza durumlarında önce arızalı ürün yada bileşen Alıcı tarafından yol masrafları Alıcı’ya ait olmak üzere Gmt Ltd. ‘ye iletilmelidir. Gmt Ltd. arızalı ürünün durumuna göre ücretsiz değişim , tamir yada ücret mukabilinde değişim hakkını saklı tutar. Arızalı ürün bize iletilmeden yenisi Alıcı’ya teslim edilmeyecektir.

GARANTİ DIŞI DURUMLAR

Elektrik ve kullanıcının kullanımından doğan arızalar (elektrik kesilmesi, voltaj dalgalanması , makinaya ait olmayan aksesuar takılması yada kullanılması zorunlu olan aksesuarların kullanılmaması gibi), garantili ürünlerde yetkili servis dışında herhangi bir müdahalenin yapılması, garanti etiketi olan ürünlerde etiketin zarar görmesi, cihazın dış yüzeyinde oluşan kırık, çizik vb. nedenlerden meydana gelen arızalar, tozlu, rutubetli, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kullanılma sebebi ile oluşan arızalar, sel, yangın, deprem, yıldırım düşmesi vb. doğal afetlerin sebep olduğu arızalar, haşere yada hayvanların ürüne zarar vermesi , ürün içine yuva vs yapmasından yada kablolara zarar vermesinden kaynaklanan arızalar ,  montajın yanlış yapılmasından kaynaklanan arızalar  garanti kapsamı dışındadır.

 

ÜRÜN İADESİ KAPSAM ve ŞARTLARI

Ürün iadesi şu şartlar altında geçerlidir ;

1- Montajı tarafımızdan yapılmayan ürünler ,tüm aksam ve parçaları tam olarak (bozulmuş kırılmış, çizilmiş, darbe almış olmamak üzere), kullanılmamış, montaj edilmemiş ve ambalajları sağlam  ve olarak 15 gün içerisinde tarafımıza iade edilebilir. Para iadesi ürünün iade yapılan günden itibaren 15 gün içerisinde tarafınıza banka yolu ile iade edilecektir.

2-) Montajı tarafımızdan yapılan ürünler tüm aksam ve parçaları tam olarak (bozulmuş kırışmış yada darbe almış olmamak üzere) satın alınan tarihten itibaren 15 gün içerisinde iade edilebilir. Montajı tarafımızdan yapılan ürünlerin iade edilmesi hâlinde , iade ödemesi iadeyi takip eden 30 gün içerisinde banka yolu ile iade edilecektir.

Her iki durumda da faturası kayıp olan ve faturası iade edilmeyen ürünler geri alınmayacaktır.

Bu siteyi kullanarak ve ürün satın alarak bu şartları kabul etmiş sayılırsınız.

 

 

İLETİŞİM

T (216) 6390158
F (216) 6390157
E info@kapiotomasyon.com.tr

KURAL OTOMATİK KAPI İNŞ. TURZ. GIDA İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Güngören mah. Turgut Özal Bulvarı Zerdali sok. No: 5 Daire: 5  Taşdelen/Çekmeköy/İSTANBUL